Czy Twoja firma jest gotowa na równość?

  • Czy Twoja firma jest gotowa na równość?

Tylko 46% osób LGBTQ+ otwarcie mówi o swojej orientacji czy tożsamości płciowej w miejscu pracy. Aż dwa razy więcej transpłciowych osób jest bezrobotnych w porównaniu z podobną grupą osób cispłciowych. Tymczasem 65% profesjonalistek i profesjonalistów uważa inkluzywność wobec osób LGBTQ+ za ważny aspekt przy wyborze miejsca pracy.*

  • Czy Twoja firma jest gotowa dołączyć do grona marek, które już wiedzą, że równość w zatrudnieniu to nie konieczność, a korzyść?

Według raportu “Bezpieczne przystanie” przygotowanego przez Miłość Nie Wyklucza, osoby pracujące w bardziej akceptującym środowisku pracy cieszą się lepszym zdrowiem – fizycznym i psychicznym. To z kolei przekłada się przy okazji na lepsze wyniki firmy, bo zaopiekowane osoby pracownicze rzadziej rozważają odejście, są mniej zestresowane, mają większą satysfakcję z pracy oraz więcej przestrzeni na zawodowe wyzwania i rozwój. Abstrahując już zupełnie od tego, że godna praca zwyczajnie nam się wszystkim należy.

Dołącz do inkluzywnych firm – dołącz do inicjatywy Beyond Labels

Jeśli w Twojej firmie stawiacie na równość, chcecie dowiedzieć się więcej albo poszerzyć horyzont, proponujemy rozwiązania, które mogą Wam w tym pomóc!

Zsieciujcie się z nami podczas Beyond Labels Networking Meetings

Od lat regularnie spotykamy się w Krakowie podczas sieciujących spotkań dla biznesu – LGBTQIAP+ Networking Meetings. Te spotkania to doskonała szansa na wysłuchanie eksperckich wykładów, poznanie osób aktywistycznych zaangażowanych w projektowanie zmian i spotkanie z osobami przedstawicielskimi tęczowych sieci i firm tworzących włączające środowisko pracy. To sposób na wymianę doświadczeń i kontaktów oraz przeniesienie ich na grunt własnej firmy z pomocą specjalistek i specjalistów.

Wyślijcie delegację na Targi Beyond Labels

Udział w targach jest bezpłatny, a zapisać może się każda osoba, nie tylko ze społeczności LGBTQIAP+. Podczas wykładów i paneli dyskusyjnych poruszymy liczne tematy dotyczące osób LGBTQIAP+ w kontekście pracy, mówiąc zarówno o wyzwaniach, jak i rozwiązaniach, które firmy już oferują. Dowiedzcie się jak działają tęczowe sieci pracownicze, z jakimi problemami mogą mierzyć się osoby w Waszej firmie i na co warto zwrócić uwagę tworząc inkluzywną politykę zatrudnienia. To także świetna szansa aby zsieciować się z innymi firmami, które od lat stawiają na równość.

Najbliższe Targi odbędą się już 28 – 29.05 w 100czni w Gdańsku. Zapraszamy!

Wystawcie się podczas Targów!

Wasza firma jest gotowa na równość? Macie rozwiązania wspierające zatrudniane u Was osoby i jesteście gotow_ pokazać się wśród marek znających wartość różnorodności? Wystawcie się na targach Beyond Labels – małe stoisko jest bezpłatne i daje Wam świetną szansę zasilenia Waszych zespołów o fantastyczne osoby eksperckie ze społeczności LGBTQIAP+. Z przeprowadzonej przez nas ankiety wynika, że odwiedzają nas osoby różnorodnych tożsamości płciowych, w wieku od kilkunastu do nawet 65+ lat, doświadczone i kompetentne w pracy w przeróżnych branżach, od pracy naukowej i artystycznej, przez IT i agencje marketingowe, po gastronomię i branżę budowlaną.

Chcecie dowiedzieć się więcej? Zapraszamy do kontaktu! [link]

Skorzystajcie z naszej oferty szkoleń i współpracy biznesowej

Dokonajcie audytu Waszych działań i polityk na rzecz DEI. Zorganizujcie szkolenie dla kadry managerskiej dotyczące włączenia i różnorodności. Przeszkólcie dział HR w zakresie inkluzywnego języka. Zorganizujcie celebracyjne szkolenie o historii queerowej kultury dla zatrudnionych u Was osób. Dowiedzcie się więcej o osobach LGBTQIAP+. Sprawdźcie naszą ofertę szkoleń dla biznesu i skontaktujcie się z nami w celu przygotowania spersonalizowanej propozycji współpracy.

Śledźcie Beyond Labels

Zapiszcie się do naszego biznesowego Newslettera. Nawiążcie z nami współpracę i przesyłajcie nam oferty pracy w akceptującym i bezpiecznym środowisku, które będziemy publikować na naszej stronie. Sprawdzajcie co u nas piszczy! Obserwujcie naszego Instagrama @beyondlabels.pl i media społecznościowe Federacji Znaki Równości.

*Dane pochodzą z Raportu McKinsey – Diversity Wins: How inclusion Matters, 2023


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *