Targi Pracy

Harmonogram

28

maj ’24

10:30

11:30

Prawo pracy, tranzycja w miejscu pracy i prawa pracownicze osób LGBTQIAP+
Czytaj więcej

Czy wiesz jakie są Twoje prawa pracownicze? Zastanawiasz się, w jaki sposób prawo pracy chroni osoby LGBTQIAP+? A może chcesz dowiedzieć się o tym jak pracodawcy mogą wspierać transpłciowe osoby i jak radzić sobie z wyzwaniami w miejscu pracy, związanymi z przechodzeniem tranzycji?

  • Kuba Jachimowski (on/jego),

członek zespołu prawnego Federacji Znaki Równości, odpowie na te pytania podczas wykładu otwierającego drugą edycję Beyond Labels. 

28

maj ’24

11:45

12:45

Inkluzywność jako wartość podstawowa, nie dodana
Czytaj więcej

Chcemy rozmawiać o inkluzywności i intersekcjonalności, które nie są modnym narzędziem wizerunkowym, a niewyczerpaną potrzebą, bez której nie ma mowy o troskliwych relacjach prywatnych, biznesowych ani społecznych. Dlatego do wspólnej dyskusji zapraszamy:

  • osoby przedstawicielskie Stowarzyszenia Tolerado,
  • Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania i UNHCR,

z którymi odkryjemy strategie i praktyki pozwalające budować otwarte, wspierające i zrównoważone przestrzenie.

28

maj ’24

13:00

14:00

Informacje już wkrótce
Czytaj więcej

Szczegóły wkrótce

28

maj ’24

14:45

15:45

Być sobą w pracy
Czytaj więcej

Zastanowimy się co znaczy być sobą w miejscu pracy (i nie tylko). Zaprosimy Was do czułej dyskusji, w której szczególną przestrzeń poświęcimy wspólnej refleksji nad pozytywnymi doświadczeniami sprzyjającymi autentyczności, poczuciu bezpieczeństwa i przynależności wraz z:

  • Anną Grodzką (ona/jej),
  • Antonem Ambroziakiem (on/jego) i
  • Niedzią (wszystkie zaimki).

28

maj ’24

16:00

17:00

Neuroróżnorodność w pracy
Czytaj więcej

O neuroróżnorodności w miejscu pracy i strategiach radzenia sobie z wyzwaniami wynikającymi z funkcjonowania w neurotypowo-przystosowanych przestrzeniach opowie nam:

  • Ewa Furgał (she/they) – założycielka i Prezeska Fundacji Dziewczyny w Spektrum, autorka książek Dziewczyna w spektrum i Autentyczna w spektrum, aktywistka społeczna od 2000 roku. 

29

maj ’24

10:30

11:30

Informacje już wkrótce
Czytaj więcej

Szczegóły wkrótce

29

maj ’24

11:45

12:45

Kultura, sztuka i trzeci sektor, czyli o tym jak queerowe osoby budują własną przestrzeń pracy
Czytaj więcej

Praca w instytucjach kultury, artystyczna i aktywistyczna bywa prekaryjna, niedofinansowana i nieusystematyzowana. Często jest jednym z wielu źródeł zatrudnienia, nie zawsze z wyboru. Jest jednak także przestrzenią realizacji, elastyczności i działania, tubą rezonansową dla naszych głosów. Dlatego podczas kolejnego panelu dyskusyjnego zastanowimy się w jaki sposób osoby LGBTQIAP+ budują swoje bezpieczne przestrzenie pracy twórczej, aktywistycznej i instytucjonalnej i czy mają one potencjał aby być narzędziem oporu wobec wyzwań rynku pracy. Snuć wspólne rozważania będą: 

  • Liliana Zeic (ona/jej): artystka wizualna, doktorka sztuki, queerowa feministka,
  • Filip Kijowski (on/jego): performer, improwizator i tancerz, założyciel queerowej Biblioteki Azyl w Lubelskiej Galerii Labirynt,
  • Maciej Kubuj (on/jego): absolwent ASP, fryzjer, malarz i projektant mody.

29

maj ’24

13:00

14:00

Wszystko co trzeba wiedzieć o stresie mniejszościowym
Czytaj więcej

Czym jest stres mniejszościowy, jakie są strategie radzenia sobie z nim i dlaczego młode osoby ze społeczności LGBTQIAP+ są na niego szczególnie narażone? Ten wykład, który podczas krakowskiej edycji Beyond Labels wywołał mnóstwo wzruszeń i burzę oklasków, zabierze nas w podróż po najważniejszych aspektach zjawiska, a wszystko za sprawą:

  • Ingi Sobólskiej (ona/jej) z Fundacji GrowSPACE oraz
  • Dawida Wojtyczki (on/ona) z Federacji Znaki Równości.

29

maj ’24

14:45

15:45

Tylko czułość może nas uratować
Czytaj więcej

Szczerze? Jeśli coś ma nas uratować, to jest to kolektywna czułość wobec siebie wzajemnie i wobec siebie samych. O tym jak radzić sobie z wypaleniem, dbać o siebie i osoby w naszym otoczeniu, wyciągać to co dobre z kolektywnych traum i lepiej budować czułe przestrzenie rozmawiać będą:

  • Paulina Czapska (ona/jej),
  • Anna Szapert (ona/jej) z Kolektywu Future Simple,
  • Tomasz Siara (on/jego), aktywista. 

29

maj ’24

16:00

17:00

Finansowy koszt wykluczenia
Czytaj więcej

Ile kosztuje wykluczenie? Kto i czym za nie płaci? Kto traci? I – przede wszystkim – czy ktoś tak naprawdę na nim zyskuje? O różnych aspektach wykluczenia osób LGBTQIAP+ w środowisku pracy opowiedzą:

  • Magda Dropek (ona/jej): aktywistka, współtwórczyni Festiwalu Queerowy Maj i Marszu Równości w Krakowie oraz organizacji Równość.org.pl, obecnie współpracująca z Ministrą ds. Równości, Katarzyną Kotulą,
  • Sylvia Baudelaire (ona/jej):  transpłciowa artystka muzyczna oraz członkini Kolektywu Kamelia działającego na rzecz praw osób pracujących seksualnie,
  • Dawid Wojtyczka (on/ona): osoba edukatorska i aktywistyczna, konsultant ds. różnorodności, związany z Federacją Znaki Równości w Krakowie, współtwórca Krakowskiego Centrum Równości DOM EQ.