Czym jest beyond labels?

Beyond Labels to przestrzeń, która zmienia rzeczywistość osób LGBTQIAP+ na rynku pracy.
Dostrzegając potrzeby i wyzwania naszej społeczności projektujemy działania edukacyjne,
pomagamy firmom budować włączające praktyki, tworzymy dostępne materiały samopomocowe
i 1. w Polsce Inkluzywne Targi Pracy.  

Beyond Labels to przestrzeń, która zmienia rzeczywistość osób LGBTQIAP+ na rynku pracy. Dostrzegając potrzeby i wyzwania naszej społeczności projektujemy działania edukacyjne, pomagamy firmom budować włączające praktyki, tworzymy dostępne materiały samopomocowe i 1. w Polsce Inkluzywne Targi Pracy.  

Poznajmy się bliżej

Federacja Znaki Równości

Federacja Znaki Równości to aktywne od 2016 roku krakowskie stowarzyszenie organizacji pozarządowych działających na rzecz i w ramach społeczności LGBTQIAP+ lokalnie i w kraju. Prowadzimy najdłużej działające w Polsce centrum queerowej społeczności – DOM EQ. Oprócz tego udzielamy nieodpłatnej pomocy prawnej i psychologicznej, edukujemy i tworzymy lokalne, tęczowe inicjatywy. Nasze działania zostały wyróżnione m.in. tytułem Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości oraz nagrodą dla NGO Roku podczas konferencji East Meets West. 

DAWID WOJTYCZKA, MBA (on/ona)  

Osoba inicjatorska

Uznana osoba ekspercka, konsultant ds. różnorodności i działacz na rzecz praw człowieka, aktywnie zajmuje się promowaniem równości i sprawiedliwości społecznej; edukator na rzecz tworzenia bardziej inkluzyjnego społeczeństwa. Jego bogate doświadczenie w tej dziedzinie zostało wyróżnione m.in. Polską Nagrodą Różnorodności 2023. Współautor książki „Transformacja”, współzałożyciel DOM EQ – Krakowskiego Centrum Równości, współpracownik Federacji Znaki Równości, osoba członkowska III kadencji Rady ds. Równego Traktowania m. Krakowa.  

EMANUELA LEWANDOWSKA (onx/jex) 

Osoba inicjatorska

Osoba aktywistyczna i edukatorska, obecnie pełniąca funkcję Wiceprezeszcza Federacji Znaki Równości. Działa na przecięciu aktywizmu, kultury, sztuki i mediów. Prowadzi działania edukacyjne i warsztaty, tworzy społeczne projekty artystyczne i projektuje działania na rzecz włączenia i różnorodności. Prowadzi agencję inkluzywnego marketingu czule.media. Byłx osobą członkowską II kadencji Rady ds. Równego Traktowania działającej przy Urzędzie Miasta w Krakowie.  

Jak wspieramy społeczność?

Według raportu Kampanii Przeciw Homofobii, 70% transpłciowych osób ukrywa swoją tożsamość przed przełożonymi i współpracownikami. Spośród wyoutowanych osób, aż 36% padło ofiarą gorszego traktowania w miejscu pracy.

Wiemy z niejednych badań, własnego doświadczenia i z rozmów z osobami w DOM EQ, naszym Krakowskim Centrum Równości, z jakimi trudnościami i wyzwaniami spotykają się osoby LGBTQIAP+ wchodzące na rynek pracy i funkcjonujące na nim – od tego jakiego imienia użyć w CV jako osoba transpłciowa, po brak polityk równościowych i fundamentalnego poczucia bezpieczeństwa.

Odpowiedzią na te wyzwania miał być nasz pilotażowy projekt Power of Inclusion, który przeprowadziłyśmy online jeszcze w trakcie pandemii. Beyond Labels to ulepszona formuła tego formatu, do której poza edukacją i poszerzaniem kompetencji dodałyśmy ekstra segment – targi, które są inicjatywą tworzącą miejsce na ważne rozmowy i wzmacniające warsztaty, połączone ze stoiskami firm, z którymi współpracujemy i o których wiemy, że dokładają wszelkich starań by troska o społeczność LGBTQIAP+ nie była tylko modnym dodatkiem na czerwiec, a wartością, z której jest się dumn_ cały rok.

Jak wspieramy firmy?

Działając pod szyldem Federacji Znaki Równości, od 2016 roku wzmacniamy tęczowe sieci pracownicze i biznesy, w których jest miejsce na równość. Prowadzimy działania edukacyjne i pomagamy projektować i wdrażać dobre praktyki i polityki DEI. Współpracujemy nie tylko z firmami samymi w sobie – tworzymy również wydarzenia dla zatrudnionych w nich osób, ucząc o różnorodności i celebrując ją.

Od audytów, przez szkolenia z inkluzywnego języka i Beyond Labels Networking Meetings, po lekcje queerstorii, vogueing na krzesłach biurowych, pride brunch i bingo z drag queen, oferujemy swoją ekspertyzę i doświadczenie w ramach szerokiego wachlarza propozycji.

zaufali nam