Targi Pracy
- Zawód: Rewolucja! – Beyond Labels 4.0 już wkrótce!Już 23-24.05.2025, pod hasłem «Zawód: Rewolucja!», odbędzie się czwarta edycja Beyond Labels – Queerowego Kongresu Pracy & 1. w Polsce Inkluzywnych Targów Pracy! Tym razem skupimy się przede wszystkim na doświadczeniach osób FLINTA* na rynku pracy. Będzie o tym, że Czytaj więcej











Harmonogram
23/05/2025, 10:00 – 18:00
23/ 05
2025

10:00-
18:00
Inkluzywne Targi Pracy
23/
05
2025

10:30 – 11:30
Strefa rozmów: Jak inkluzywna jest przyszłość?
Panel dyskusyjny z Olą Petrus i osobami inicjatorskimi Beyond Labels: Emanuela Lewandowską i Dawidem Wojtyczką
23/ 05
2025

11:00-17:30
strefa wytchnienia: sephora classes for confidence
23/ 05
2025

11:45-12:45
ENG
Strefa rozmów: Let’s Talk – FLINTA Perspectives in Business
Panel dyskusyjny w języku angielskim ze specjalistkami biznesu prowadzony przez Weronikę Szwugier
An English-language panel amplifying the voices of FLINTA professionals in business, moderated by Weronika Szwugier.
23/ 05
2025

13:00-14:00
Strefa Rozmów: ile kosztuje nas Projektariat?
Panel dyskusyjny z Karoliną Szczypek, Dorotą Kotas i Tash Lisiecki
23/ 05
2025

14:45-15:45
Strefa Rozmów: (NIE)Widoczność
Panel dyskusyjny z Arlo Wat, DK Vujo, Julią Durzyńską oraz Anną Matras i Małgorzatą Sikorą-Tarnowską z Lesbikonu.
23/ 05
2025

16:00-17:00
Strefa Rozmów: zawód rewolucja – nasza siła i opór
Panel dyskusyjny z Ane Piżl, Ewą Hołuszko i Beatą Kowalską
23/ 05
2025

16:00-17:30
Strefa specjalna: Neuroróżnorodny warsztat samoregulacji
z Katarzyną Dembiczak
24/05/2025, 10:00 – 18:00
24/
05
2025

10:00-
18:00
Strefa ngo
24/
05
2025

10:00-11:00
Strefa rozmów: Radykalny odpoczynek hop, hop, hop
otwarty warsztat antywypaleniowy dla NGO, kolektywów i grup nieformalnych
24/
05
2025

10:00-11:30
Strefa wytchnienia: tęczowa samoobrona
24/
05
2025

11:45-12:45
Strefa rozmów: Gdzie zaczyna się sojusznictwo? O strategiach sojuszniczej samoedukacji
dyskusja z Michałem Pyzikiem vel. Konfucjaną i Finem Pokrzywą
24/
05
2025

12:00-13:30
Strefa wytchnienia: Czy jest coś takiego jak queerowa społeczność?
warsztat z Grupą Nieustającej Pomocy
24/
05
2025

13:00 – 14:00
Strefa rozmów: queerowanie historii
wykład Joanny Ostrowskiej
24/
05
2025

14:00-16:30
Strefa wytchnienia: Zawód – Praca Emocjonalna
warsztaty z kolektywem edukacyjnym Future Simple
24/
05
2025

15:00-16:00
Strefa rozmów: transwyzwolenie
panel dyskusyjny z Toni Kanią, Niko Płaczek i Zenobią Żaczek
Faq: Najczęściej zadawane pytania dotyczące targów
Podsumowanie trzeciej edycji inkluzywnych targów pracy beyond labels
W dniach 11-12.10.2024 w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych w Krakowie miałyśmy przyjemność zorganizować dla Was trzecią już edycję Inkluzywnych Targów Pracy Beyond Labels. Podczas dwóch dni targów w Klastrze zapanowała atmosfera ciepła, inkluzywności i wzajemnego wsparcia. Ze wzruszeniem wspominamy dzisiaj dwa dni wspólności w Krakowie!
Ponad 400 pięknych, wyjątkowych osób odwiedziło Targi. W naszych kuluarach odbyły się setki rozmów, wymienionych uśmiechów. Dziesiątki nowych możliwości zawodowych. Niezliczone nowe połączenia. Osiem paneli dyskusyjnych w Strefie Rozmów, osiem aktywności w Strefie Wytchnienia. Nasze postulaty, warsztaty wytchnieniowe, związki zawodowe, kolektywność, queerowe ngo-sy i kolektywy i My.

Jak minęła nam trzecia edycja Targów?
Pierwszego dnia Targów w przestrzeni Klastra zadomowiły się mniejsze i większe firmy z różnorodnych branż, dla których włączające miejsce pracy to nie tylko cel – to realna praktyka. Osoby uczestniczące w targach miały szansę poznać oferty pracy 15 firm oraz wdrażane przez nie działania włączające. Mamy nadzieję, że tęczowe CV trafiły na odpowiednie biurka, a kadry firm poszerzyły się o nowe, wyjątkowe talenty.
Drugi dzień Targów poświęciłyśmy natomiast ruchom queerowym i sojuszniczym. Osoby aktywistyczne i wolontariackie miały szansę zsieciować się z sobą nawzajem, wypromować swoje działania i skorzystać z oferowanych w trakcie Targów warsztatów oraz prelekcji. Różnorodność osób LGBT+ odzwierciedlona została w składzie odwiedzających nas NGOsów – od studenckiego TęczUJ przez Tęczową Drużynę po My Rodzice, każdy z 13 ruchów wniósł swój szczególny wkład w Targi.

W Strefie Rozmów przez dwa dni odbywał się cały wachlarz wydarzeń, prelekcji, dyskusji i rozmów. Odwiedziły nas między innymi Maja Heban, Twoja Stara, Ala Urwał, Tess Gołębiowska czy Lu Olszewski. Przypomniane zostały nieopowiedziane queerstorie, przedyskutowano strategie queerowej wspólności, tworzenia społeczności, samorzecznictwa, kolektywności. Wzajemna troska, czułość i współpraca – te słowa przewijały się w każdej z rozmów jakie miały miejsce w ciągu tych dwóch dni

Wspólność to nie tylko walka. Wspólność to też czułość i troska. Strefa Wytchnienia została zaprojektowana jako przestrzeń troski samodzielnej i wspólnej. Miejsce na oddech, wyciszenie, zbliżenie się do sam_ siebie. W ciągu dwóch dni targów odbyły się tam między innymi dwa pokazy filmów, wieloreligijna medytacja czy warsztaty samoregulacji dla osób neuroróżnorodnych. W końcu miejsce na spokój – wewnętrzny i zewnętrzny – są tak samo ważne jak samorzecznictwo.
Beyond Labels to więcej niż targi. To przestrzeń wspólna, tworzona przez każd_ z Nas. Dlatego ogromnie dziękujemy wam za odwiedziny, uczestnictwo w panelach i warsztatach, wsparcie. Za bycie częścią wspólnoty. Jesteśmy wdzięczne za każd_ z Was.
Na naszym Linktree (linktree.com/beyondlabels.pl) znajdziecie nie tylko naszego Instagrama czy kontakt do nas – znajdują się tam również nagrania wszystkich wykładów i prelekcji z minionej edycji. Wszystkich nieobecnych lub stęsknionych zapraszamy do oglądania!
Do zobaczenia wkrótce!
Ekipa BL
Za nami Beyond Labels 3.0: Wspólność
Druga edycja Inkluzywnych Targów Pracy Beyond Labels – podsumowanie!
Tym razem gościliśmy wyjątkowe osoby, które dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wśród nich była posłanka na Sejm Anna Grodzka, dziennikarz oko.press Anton Ambroziak, osoba influencerska Niedzia, Ewa (Ef) Furgał z Fundacji Dziewczyny w Spektrum, kolektyw Future Simple (czyli wspaniałe Paulina Czapska i Anna Szapert), Tomasz Siara, Lilianna Zeic, Filip Kijowski, Inga Sobólska z Fundacji GrowSPACE, Magda Dropek – asystentka ministry równości Katarzyny Kotuli, oraz Sylvia Baudelaire – transpłciowa aktywistka, piosenkarka i sex workerka z Kolektywu Kamelia.

Strefa edukacyjna tętniła życiem, oferując inspirujące wykłady i panele dyskusyjne . Rozmawiałyśmy o tranzycji w miejscu pracy, inkluzywności jako wartości podstawowej, dobrych praktykach korporacyjnych, stresie mniejszościowym, kosztach wykluczenia, neuroróżnorodności w pracy oraz o tym, j ak tworzyć własne miejsca pracy w kulturze, sztuce i trzecim sektorze.

Wśród firm i organizacji, które dołączyły do nas w Gdańsku, były LSEG, Intel, StateStreet, NESst Fund , uPacjenta, Fundacja Aktywności Zawodowej oraz UNHCR. Dziękujemy im za zaangażowanie i wsparcie w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla naszej społeczności!
Druga edycja targów Beyond Labels nie odbyłaby się bez wsparcia finansowego Fundacji State Street. Jesteśmy bardzo wdzięczne za grant, który umożliwił nam kontynuowanie naszych działań.
Jeśli chcecie jeszcze raz przeżyć te inspirujące chwile lub nadrobić zaległości, zapraszamy na naszego YouTube’a, gdzie znajdziecie pełną playlistę zapisanych paneli: https://youtube.com/playlist?list=PLsfVh64uWGcCbM_u9I4p2JJm2LibRyKJY&si=pLjbJIHFfRUWN1x- . Po więcej inspitujących treści i nasze aktualności zapraszamy Was na naszego instagrama:

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i uczestnikom, prelegentkom i prelegentom, firmom i organizacjom za wspólnie spędzony czas i energię, którą włożyłyście w to wydarzenie. Wasza obecność i zaangażowanie są dla nas niezwykle ważne!
Do zobaczenia na kolejnej edycji Beyond Labels!
Ekipa BL
Za nami beyond labels 2.0.w gdańsku:
radykalny odpoczynek
Pierwsza edycja Inkluzywnych Targów BeyondLabels Pracy Za nami!
17 i 18 Listopada 2023, podczas ogólnoświatowego Tygodnia Świadomości Transpłciowości, w krakowskim Domu Utopii odbyły się Pierwsze w Polsce Inkluzywne Targi Pracy! I co to była za premiera nowego formatu, to tego nikt się nie spodziewał!
Czym są targi pracy, nikomu chyba nie trzeba przedstawiać – jest to możliwość zapoznania się z ofertami prac w danych organizacjach nie tylko w formie ogłoszenia o prace, ale również porozmawiania z osobami pracującymi w danej firmie. Dzięki temu możemy lepiej poznać kulturę i środowisko pracy, zadań nurtujące nas pytania, a przy okazji zgarnąć firmowe gadżety!
Co zatem wyróżnia projekt Beyond Labels? To, że jest dedykowany naszej społeczności i tworzony przez nią samą. Wiemy, że obecnie na rynku pracy jest trudno. A kiedy dołożysz do tego bycie z mniejszości, stres mniejszościowy, to nawet kiedy posypiesz to brokatem – to zadanie nadal jest trudne do wykonania!
Federacja Znaki Równości od lat współpracuje z biznesem – szkolimy osoby pracownicze i kadrę menadżerską, konsultujemy i wdrażamy projekty, doradzamy w zakresie inkluzywnych rozwiązań i polityk. A dzięki temu – wiemy które firmy faktycznie dokładają wszelkich starań, by każda osoba czuła się tam bezpiecznie i mogła się rozwijać. I to właśnie zainspirowało nas do stworzenia Pierwszych w Polsce Inkluzywnych Targów Pracy Beyond Labels!

Co działo się podczas pierwszej edycji?
W przestrzeni targowej swoje stoiska miały UBS – który był również partnerem pierwszej edycji, HSBC, StateStreet, IG, Jacobs, Sylvamo, Aon, i Akamai. Każda z firm przygotowała specjalne, ekologiczne i tęczowe gadżety. Przeszły one również selekcję, byśmy miały pewność, że będziemy tam bezpiecznx jako społeczność! Często było słychać pytania o polityki antydyskryminacyjne, o to jak zmienić imię w systemach i jak długo to trwa, czy o benefity dla osób partnerskich tej samej płci.

W strefie edukacyjnej też był ruch jak w ulu! Pierwsza edycja targów Beyond Labels skupiała się na wchodzeniu na rynek pracy. Dlatego też wszystkie wykłady, panele i warsztaty były skoncentrowane na tym szerokim temacie. Pierwszy dzień otworzył panel dyskusyjny o tym, jak być sobą w pracy. Swoją historią podzieliły się Adriana Hyzopska, finalistka Top Model oraz Weronika Szwugier, artystka z branży game devowej. Później było coraz bardziej merytorycznie! Kolejne wystąpienia dotyczyły sieci pracowniczych, kompetencji, które przydają się na rynku pracy, warsztatów z pisania CV, czy panel o tym, jak sprawić jak najlepsze pierwsze wrażenie. A czerpiąc z idei szybkich randek – stworzyłyśmy również przestrzeń do speed mentoringu – by połączyć zainteresowane osoby z osobami mentorskimi z firm UBS i StateStreet – które były mocno zaangażowane w pomoc w organizacji wydarzenia.
Nie zabrakło paneli dedykowanej społeczności osób transpłciowych. Wykład o prawnych ramach transpłciowości poprowadziła Ola Owca z grupy prawnej Federacji Znaki Równości. Rozmawialiśmy też o tym, jak działa stres mniejszościowy i jak sobie z nim radzić – dzięki dr Magdzie Mijas, która razem z Dawidem Wojtyczka poprowadziła wartościową i edukacyjną sesję.

W trakcie trwania wydarzenia darmowe testy na choroby przenoszone drogą płciową zapewniło Stowarzyszenie Jedeń Świat. A całość nie odbyłaby się, gbyby nie grant z Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie – w ramach którego realizujemy projekty dedykowane naszej społeczności na rynku pracy.
Jak widać projekt Beyond Labels jest czymś więcej, niż klasyczne targi pracy. Naszym celem jest czuła rewolucja, dzięki której każda osoba będzie mogła godnie pracować i czuć się bezpiecznie! Dlatego liczymy na Waszą obecność na kolejnych edycjach i jak zawsze – szczery feedback!
Jeśli umknęły Wam jakieś wykłady lub chcecie do nich wrócić, zapraszamy na naszego YT, gdzie jest już pełna playlista zapisanych wystąpeń: https://youtube.com/playlist?list=PLsfVh64uWGcAsbi-T4BXOoXcWbaQE85-t&si=DwDA7ndpRtEXN8Qg
A po więcej inspirujących wieści i aktualności zapraszamy na naszego instagrama:
Dziękujemy za tak intensywne dwa dni i obiecujemy, że kolejne edycje będą jeszcze bogatsze!
Do zobaczenia niebawem!
Ekipa BL